Jaká snídaně vám dodá nejvíc energie?

Věděli jste, že zdravá snídaně může ovlivnit to, na co máte chuť celý den? Když ráno zhřeším, už se to se mnou táhne až do večera. Po nezdravé, většinou sladké snídani, mám chuť na další nezdravá jídla, na tučný oběd, sladký zákusek a nezdravou večeři.

A energie cokoli dělat jde rychle dolů. Proč po nezdravém jídle máme minimum energie, ale zato chuť na další podobná jídla, si přečtěte v článku Jak se zbavit závislosti na cukru.

Když si dám k snídani například ovocné smoothie, zasytí mne nadlouho a po celý den mám chuť na zdravější jídla. A také mnohem více energie a skvěle mi to myslí. Většinou jsem i celý den v dobré náladě a psychicky odolnější, máloco mne pak rozhodí.


Reklama pomáhá financovat provoz tohoto webu.

Inspirace na zdravé snídaně

Docela dlouho mi trvalo, než jsem si na zdravější snídaně zvykla. Nedokázala jsem si představit, že bych si hned ráno dala ovoce. Potřebovala jsem svůj příděl mouky a cukru. Vím, že spousta lidí to má podobně. Říkají mi, že nemůžou ráno jíst ovoce, protože by jim nechutnalo. A navíc by bez ranní kávy a sušenky nebo koblihy nepřežili den.

První krok ke zdravé snídani

Máte to podobně?  Vyzkoušejte změny postupně. Než si dáte snídani, dejte si kousek ovoce. Se snídaní pak chvilku počkejte. Není ideální dávat si ovoce v kombinaci s jinými potravinami, například jako dezert. Nejvíce užitku z ovoce budete mít právě tehdy, když si ho dáte samotné, rychle se stráví. Pokud ho zkombinujete s jídlem, které se tráví dlouho, smíchá se s nimi a začne v žaludku kvasit a dělat neplechu.


Reklama pomáhá financovat provoz tohoto webu.

Zdravá snídaně vám dodá spoustu energie

Už jste si zvykli na myšlenku ovocné snídaně? Pokud ano, vynechte nezdravou snídani úplně a jezte dopoledne jen ovoce. Nevadí, že budete mít brzy hlad. Můžete si dát další porci. Aspoň vidíte, jak rychle vaše tělo ovoce zpracovalo. Uvidíte, že si brzy na ovocné snídaně zvyknete a budete mít mnohem více energie. A jako bonus můžete i něco zhubnout, pokud máte nadváhu.

Vyzkoušejte smoothie

Můžete zůstat jen u ovoce a vaše tělo vám za to poděkuje. Anebo můžete jít ještě o krok dál a vyzkoušet různá ovocno-zeleninová smoothie. Zamixovat se do nich dá skoro cokoli. Moje oblíbená kombinace je banán s listovým špenátem, chia semínky a dalšími semínky podle chuti a stavu zásob. Zní to asi hrozně, ale ten špenát tam opravdu vůbec necítíte. Můžete vyzkoušet libovolnou kombinaci, nebo se inspirovat některým z mnoha receptů na internetu.

Chcete udělat další kroky k tomu, abyste se zbavili únavy? Stáhněte si e-book 13 tipů, jak získáte ihned více energie. 

Chcete mít víc energie?

  • Nemůžete přežít den bez kávy?
  • Padáte každý večer únavou?
  • Připadáte si kvůli své únavě líní a neschopní?

Zadejte e-mail a stáhněte si e-book zdarma:

Komentáře