Únava je často prvním příznakem nemoci

Máte pocit, že být unavený je něco tak běžného, že to vlastně ani nevnímáte jako problém? Že únava je prostě součástí života, zejména pokud už nesedíme na školních lavicích? Představa, že s přibývajícími léty je nutné smířit se s poklesem vitality, je zakořeněná v naší společnosti jako nepřepisovatelný scénář. Ale co když vám řeknu, že to nemusí být pravda?

První varovný signál nemoci

Únava není jen tak. Není to pouhý doprovodný jev našeho hektického života, něco, co „musíme prostě vydržet“. Ve skutečnosti je to varovný signál, který nám naše tělo vysílá, abychom zpozorněli. Únava může být prvním indikátorem, že něco ve funkci našeho organismu není, jak má být. A nejedná se jen o nedostatek spánku.

únava

Únava není jen důsledkem stárnutí

Únava nepřichází sama. Je výsledkem složitého vzorce našich denních návyků, stravovacích zvyklostí, mentálního stavu a fyzické aktivity – nebo její absence. Pokud tuto zprávu od našeho těla ignorujeme, riskujeme, že jednoho dne čelíme mnohem vážnějším zdravotním problémům.

Jednou z největších chyb je předpokládat, že únava je jednoduše důsledkem stárnutí a že s tím nic nenaděláme. V dnešní době je spousta lidí ve věku padesáti a více let ve skvělé fyzické kondici a plní energie. Jak je to možné? Tajemství tkví v přístupu k životu, který zahrnuje vyváženou stravu, pravidelný pohyb, dostatečný odpočinek a správné zpracování stresu.

To je bohužel častý omyl. Únava není nic jiného, než první nemoc. Je to první signál, že v našem těle není něco v pořádku, že náš organismus není v rovnováze.

Únava není samozřejmost

Únava není nic, co nutně musíme mít, jakmile dosáhneme čtyřicítky. Nebo padesátky. I v pokročilém věku můžeme být plní energie. Bohužel kvůli špatnému životnímu stylu je to spíše výjimka.

Považujeme za normální, že člověk je unaven, protože už přeci není nejmladší a také s tím, že ve stáří máme několik nemocí a bereme spoustu prášků.

Zamyšlení nad životním stylem

Věřím, že je důležité se zastavit a zamyslet se nad svým životním stylem. Jak často dáváte přednost rychlému občerstvení před vyváženým jídlem? Kolik hodin denně trávíte seděním? Jak často si dopřáváte čas jen pro sebe, abyste se mohli věnovat relaxaci nebo koníčkům, které vás obohacují? A jak efektivně se vypořádáváte se stresem?

Pokud si odpovíte na tyto otázky a najdete v nich prostor pro zlepšení, už jste na dobré cestě. Pamatujte, že prvním krokem k řešení jakéhokoli problému je jeho pochopení.

Neberte únavu na lehkou váhu

Pokud se tedy trápíte únavou, neberete ji na lehkou váhu. Zkuste analyzovat své životní návyky a identifikovat oblasti, které by potřebovaly zlepšení. Možná zjistíte, že váš režim stravování není tak vyvážený, jak by měl být, nebo že vaše tělo trpí nedostatkem pohybu. A nezapomínejte na důležitost kvalitního spánku a efektivního zvládání stresu.

Změna životního stylu nebude snadná ani rychlá. Bude to vyžadovat odhodlání, trpělivost a čas. Ale věřte mi, výsledek stojí za to. Když začnete žít zdravěji, nejenže se zbavíte nepříjemné únavy, ale celkově si zlepšíte kvalitu života. A to je přeci cíl, ke kterému všichni směřujeme, nemyslíte?

Únava příčina nemoci?

Pokud únavu nevnímáte jako signál blížících se problémů a nezačnete pátrat po příčině, tělo vám pošle další signály. A to v podobě nějaké nemoci. Nejprve nějaké lehčí, třeba častá nachlazení. Ale když stále nereagujete, neodstraníte příčiny a léčíte jen následky, pak přijde nemoc těžší, chronická nebo dokonce neléčitelná.

Těžká nemoc nepřijde sama bez varování. Je to vždy následek dlouhodobé nerovnováhy v organismu, kterou si způsobujeme špatnou stravou, stresem nebo nedostatkem odpočinku. Příčin únavy je hodně. Téměř každá nemoc se projeví napřed únavou. Jestli vás trápí únava, tak zpozorněte. Příčiny je třeba odstranit dříve než napáchají ještě větší škodu.

Jak odstranit příčiny únavyJak se zbavit únavy

Možná si říkáte, jak tedy poznám, co mám změnit nebo která nemoc se blíží? Vypadá to složitě, ale je to jednoduché, udělejte si testy pro určení příčiny únavy a zjistíte přesně, proč jste zrovna vy unaveni.

Výsledky testů určí příčinu vaší únavy a v e-booku Jak se zbavit únavy pak najdete návod, jak se zrovna té vaší příčiny únavy zbavit. Co doplnit nebo ubrat, aby se vaše tělo vrátilo zpět do rovnováhy.

Nečekejte ale žádné „duchovní řešení“.

Zrovna nedávno mi napsala jedna čtenářka, že by chtěla únavu řešit meditacemi. Ano to by šlo, pokud by vaše příčina únavy byla v přemíře stresu a chyběl vám odpočinek. Ale pokud máte nemocné tělo a něco mu chybí (nebo přebývá), jen meditacemi  se to nespraví. Je třeba řešit a uzdravit tělo.

Jak se zbavit únavy

Bojujete s tím, že se nemůžete plně soustředit na svůj každodenní život? Máme pro vás řešení! Představujeme vám e-book „Jak se zbavit únavy“.

V e-booku najdete:

  • Hluboký vhled do různých typů únavy a jejich příčin.
  • Testy, které odhalí skutečnou příčinu vaší únavy.
  • Praktické rady a tipy pro efektivní boj s únavou.

Více informací o e-booku si přečtěte tady >>

Chcete mít víc energie?

  • Nemůžete přežít den bez kávy?
  • Padáte každý večer únavou?
  • Připadáte si kvůli své únavě líní a neschopní?

Zadejte e-mail a stáhněte si e-book zdarma:

jak se zbavit únavy

Jak se zbavit únavy přírodní cestou

S e-bookem Jak se zbavit únavy objevíte přírodní klíč k trvalé energii a pohodě, kterou jste si mysleli že už nikdy nezískáte zpět

  • testy pro určení příčiny únavy
  • podrobný postup, jak odstraníte svou příčinu únavy
Více informací o e-booku
Tagy:
Komentáře