3 tipy, jak se zbavíte únavy

Trápí vás častá únava? Vstáváte ráno unavení a odpoledne se těšíte, až budete moci jít lehnout? Jste celý den bez energie? V tomto článku najdete 3 jednoduché tipy, jak se zbavit únavy.

Byly doby, kdy jsem byla neustále unavená, bez chuti do života. Vůbec nic mě nebavilo, žila jsem ve stereotypu, tloustla jsem a jen tak přežívala. A bylo mi to jedno, žila jsem jakoby v mlze.

Ráno mi trvalo dlouho, než jsem se probrala a nebyla jsem schopná hned fungovat. Po obědě bych si šla nejradši lehnout, místo toho jsem si dala energetický nápoj a čokoládu, abych únavu překonala. A odpoledne už jsem byla tak unavená, že jsem se těšila, že půjdou děti spát, abych  mohla jít taky.

Přečtěte si také článek Jak se zbavíte závislosti na čokoládě >>

Příval energie

Ty doby jsou naštěstí dávno pryč. Dnes vstávám s radostí a se spoustou energie a plánů do dalšího dne. Po obědě bývám unavená, jen když jím opravdu špatně. A večer? Únava je tatam. Na večer se těším, protože mám čas sama pro sebe a věnuji se spoustě nových aktivit.

Jak jsem se zbavila neustálé únavy, jsem popsala v e-booku 13 tipů, jak získáte ihned více energie. Můžete si ho stáhnout zcela zdarma tady.

3 tipy, jak se zbavit únavy:

Pokud nechcete číst hned celý e-book, vyzkoušejte pro začátek následující:

Matcha tea – pokud se potřebujete okamžitě zbavit únavy

Koupíte ho v prodejnách zdravé výživy za cca 7-10 Kč jedna porce. Účinek je srovnatelný s vypitím energetického nápoje a poznáte ho obvykle do půl hodiny.

Na rozdíl od kávy má matcha tea spoustu příznivých účinků pro náš organismus a nevytváří závislost. Nepotřebujeme ho tedy čím dál víc pro stejný účinek.

Ideální vypít hned po ránu třeba s citronovou nebo pomerančovou štávou. Má trochu neobvyklou chuť, proto je lepší jej něčím ochutit. Pokud neplánujete ponocovat, nepijte jej po páté hodině odpoledne 🙂

Chia semínka – pro trvalý nárůst energie

Obsahují obrovské množství důležitých minerálů, vitaminů, bílkovin a omega-3 mastných kyselin, díky tomu brání nedostatku živin v organismu při nadměrné námaze a stresu.

Namočte je alespoň na 15 minut a vmíchejte do jakéhokoli studeného nápoje, jogurtu, kaše. Doporučená dávka pro jednu osobu je jedna lžíce. Chia semínka už koupíte téměř v každé větší prodejně za rozumnou cenu.

Protažení a dechová cvičení po ránu

Zkuste se po ránu protáhnout. Určitě znáte několik protahovacích cvičení, která vám dělají dobře a která potřebujete. Po té si udělejte pár dechových cvičení – nadechujte se zhluboka co nejdéle, zkuste naplnit každičký kousíček plic. Po té pomalu vydechujte.

Protažení po ránu vás určitě probere a dechová cvičení přivedou tolik potřebný kyslík pro mozek.

Další tipy jak se zbavit únavy

Více tipů najde v e-booku 13 tipů, jak získáte ihned více energie (zdarma). Tento e-book jsem napsala proto, že únava dnes trápí velké množství lidí. A spousta z nás neví, jak se únavy  zbavit.

Únava má totiž více příčin. Je třeba zjistit, proč jste zrovna vy stále unavení a pak ty příčiny odstranit. Vše o příčinách únavy a jejich odstraňování se dozvíte z e-booku Jak se zbavit únavy už napořád.

Chcete mít víc energie?

  • Nemůžete přežít den bez kávy?
  • Padáte každý večer únavou?
  • Připadáte si kvůli své únavě líní a neschopní?

Zadejte e-mail a stáhněte si e-book zdarma:

 
Tagy:
Komentáře