10 důvodů, proč užívat tekutý zelený chlorofyl

Chlorofyl je pro nás důležitý stejně jako pro rostliny, ale díky současným stravovacím návykům většiny z nás máme v jídelníčku mnohem méně zelené barvy, než je zapotřebí. V tomto článku se dozvíte, proč je pro nás chlorofyl tak důležitý.

10 důvodů, proč užívat tekutý zelený chlorofyl

 1. Chlorofyl zmírňuje pocit hladu

  Díky tomu může pomoci hubnutí. Ve výzkumu z roku 2013 ženy s mírnou nadváhou konzumovaly dvakrát denně jídlo s obsahem chlorofylu a jednou denně bez chlorofylu. Po jídlech s chlorofylem byla jejich hladina cukru v krvi stabilnější a byly méně hladové.

 2. Čistí a odstraňuje zápach

  Chlorofyl je vynikající vnitřní deodorant. Díky alkalizaci vnitřního prostředí snižuje tělesný zápach a pocení. Po dlouhodobém užívání chlorofylu se může stát, že vůbec nebudete potřebovat používat antiperspirant nebo deodorant.


 3. Urychluje hojení ran a regeneraci

  Chlorofyl můžete použít i zevně na rány, výrazně tak urychlíte hojení. Sama jsem doma několikrát úspěšně vyzkoušela. Asi nejvíce překvapená jsem byla, když se můj muž hluboce řízl do prstu. Na ránu jsem přiložila polštářek namočený v chlorofylu, ovázala a nechala takto do rána. Ráno byla rána povrchově zahojená, kůže v místě řezu spojená, jako by se řez stal už před více dny.

 4. Je výrazný přírodní detoxikační prostředek

  Při detoxikaci střev chlorofyl zabraňuje vstřebávání těžkých kovů a stejný účinek má i v případně některých rakovinotvorných látek.

 5. Snižuje poškození tkání tlustého střeva

  Pečené maso a jídla připravované ve velkém množství oleje obsahují chemické sloučeniny, které mohou poškozovat tkáň tlustého střeva a vytvářejí tak prostor pro vznik rakoviny. Zkoumání tkáně tlustého střeva u lidí konzumujících současně i chlorofyl ukázalo, že ve srovnání s tkání u lidí, kteří chlorofyl nekonzumovali, k poškození tkáně nedošlo.


 6. Supersilný antioxidant!

  Chlorofyl chrání buňky před oxidačním poškozením, před škodlivými účinky volných radikálů.

 7. Pomáhá proti plísním

  Chlorofyl je schopen zastavit růst plísní Candida albicans. Až 60-70% obyvatel je infikováno, proto účinek chlorofylu má obrovský význam.

 8. Pomáhá proti zánětu a infekcím

  Chlorofyl má antibakteriální účinek. Tradiční léčitelství už dávno využívá chlorofyl při infekčních onemocněních a zkušenosti hovoří o tom, že chlorofyl odstraňuje otoky a zarudnutí provázející zánět.


 9. Pomáhá proti anémii

  Chlorofyl získaný z řas a vojtěšky je vynikajícím zdrojem snadno se vstřebávajícího železa a pomáhá lidem trpícím anémií.

 10. Pomáhá zlepšit trávení a dobíjí energií

  Chlorofyl pomáhá zklidnit trávení, pomáhá proti nevolnostem a průjmům. Vedle mnoha pozitivních fyziologických účinků chlorofyl i alkalizuje. Dále bohatě zásobuje náš organismus vitamíny a minerálními látkami.

Chcete vyzkoušet účinky chlorofylu na vlastní kůži? Tekutý zelený chlorofyl si můžete pořídit tady 

Další články o chlorofylu:

Komentáře