Snížená funkce štítné žlázy – příznaky a léčba

Před dvěma lety jsem napsala jsem e-book 13 tipů, jak získáte ihned více energie. Všechny tipy, o kterých v něm píšu jsou z mé vlastní zkušenosti a vážně mi dost pomohly. Ale najednou po roce a půl se mi únava vrátila. Měla jsem pocit, jakoby na mně to, co radím, přestalo fungovat. 

Pořád přibírám na váze

Přestože jím mnohem  zdravěji než dříve, neustále přibírám na váze. Vlastně ani moc nejím a rozhodně se nepřejídám, ale asi mi to nikdo nevěří. 

Říkala jsem si, že za to neustálé tloustnutí může jedině nedostatek pohybu. Jenže pohyb mi dělal čím dál větší problémy. I po krátké procházce jsem byla udýchaná a unavená. A pouhá představa většího pohybu mě děsila.

Udělala jsem si testy pro určení příčiny únavy a věděla jsem, co mám řešit. Jaké vitamíny doplnit a kde začít s očistou. A protože pod lampou je největší tma, neviděla jsem, že moje příznaky přesně odpovídají snížené funkci štítné žlázy.

V těhotenství mi dělali krevní testy a vše bylo v pořádku, tak jsem neměla žádné podezření. Nevěděla jsem, že právě těhotenství nebo porod může problémy se štítnou žlázou spustit, což byl pravděpodobně i můj případ.

Až když jsem v poradně radila jedné klientce, jak zlepšit pomocí přírodních doplňků stravy funkci štítné žlázy, uvědomila jsem si, že mám úplně stejné příznaky. 


Porucha štítné žlázy příznaky (snížená funkce)

 • únava, ospalost, nevýkonnost, svalová slabost
 • pozvolné přibírání na váze a neschopnost zhubnout
 • chladná a suchá kůže
 • nekvalitní vlasy, lámavé nehty
 • špatné soustředění, poruchy paměti,
 • zimomřivost (najednou mi strašně vadila zima a pobyt na horách jsem si vůbec neužila)Příznaky snížené funkce štítné žlázy

Poruchu štítné žlázy potvrdí krevní testy

Pokud máte příznaky snížené funkce štítné žlázy, zajděte si na krevní testy k obvodní lékařce. Během pár dní tak budete mít jistotu. Testy moje podezření potvrdily. A nejen to, našel se dokonce i zánět štítné žlázy. Což znamená, že můj imunitní systém údajně bojuje proti mé štítné žláze a snaží se ji zlikvidovat. Tím pádem dochází k dalšímu oslabení její funkce.

Verdikt doktorky – brát do konce života hormony a nějaké léky. Vyléčitelné to není. Prý to není nic strašného, má to taky, uzavřela paní doktorka sezení.


Každá druhá žena má problémy se štítnou žlázou

Problémy se štítnou žlázou má až polovina žen. A velká část z nich ani neví, co může za jejich problémy, stejně jako jsem to doteď nevěděla já. A ty, které to ví, tak poslušně zobou hormony a jiné léky.

Z velké části za to může hormonální antikoncepce, kromě toho i špatná životospráva, zanesený organismus a stres. Umělé hormony totiž dávají tělu signál, že je vše v pořádku, není třeba nic „opravovat“ a štítná žláza pracuje čím dál méně. A my musíme brát větší a větší dávky léků.

Ale je i jiné řešení. Snížená funkce štítné žlázy se dá upravit pomocí změny životního stylu, pročištění organismu a přírodních doplňků stravy.

Chcete vědět, jak dobrou máte imunitu?

imunita
 • Udělejte si jednoduchý a rychlý test
 • Výsledky ihned na váš mail a zdarma

Zadejte e-mail a udělejte si zdarma test:

Snížená funkce štítné žlázy – přírodní léčba

Protože štítná žláza reaguje na stav lymfatického systému, základem pro obnovení správné funkce štítné žlázy je detoxikace a podpora lymfy.
Čistota lymfatického systému se totiž projevuje na vaší štítné žláze a celém hormonálním systému. Pokud máte problémy se štítnou žlázou (nebo i jinými žlázami), blokuje se Vám lymfa v místě, kde se daná žláza nachází.
Pokud užíváte jakékoli hormony, ať už na štítnou žlázu, hormonální antikoncepci, nebo hormony v období menopauzy, ještě více si lymfatický systém zatěžujete. Hormony totiž lymfu brzdí a plní.

Jak na očistu lymfy:

Důležité je hodně pít a pravidelně se hýbat. Pro rozhýbání lymfy je ideální chůze a plavání, případně ruční lymfatické masáže.

Očistu lymfy dále podpoříte těmito produkty:

Ocean 21 – tekutý přírodní produkt, který obsahuje Aloe vera a výtažky z osmi mořských řas, které stahují nečistoty z těla, podporují funkci štítné žlázy a celý hormonální systém. Užívá se na lačno, 3 polévkové lžíce denně, dlouho povalovat v ústech. Nesmí se užívat při zvýšené funkci štítné žlázy. Ocean obsahuje jód,který podpoří štítnou žlázu k vlastní produkci.
Stress management – vitamíny skupiny B jsou nutné pro správnou funkci štítné žlázy, kromě toho i pro imunitu, pro tvorbu červených krvinek a zvyšují hladinu energie
Omega3 concentrate – pro správnou funkci štítné žlázy jsou dále nezbytné omega3 mastné kyseliny
Kromě výše uvedených produktů je třeba samozřejmě také upravit životní styl. Co nejvíce čerstvé stravy, co nejméně konzervované a průmyslově upravované. Pokud máte zánět štítné žlázy, měli byste navíc ještě vynechat vepřové maso, vejce, mléčné výrobky a omezit nezdravé tuky.
Chcete vědět, co víc můžete udělat pro zlepšení funkce štítné žlázy? Přečtěte si knížku Štítná žláza a její léčba >>

Chcete mít víc energie?

 • Nemůžete přežít den bez kávy?
 • Padáte každý večer únavou?
 • Připadáte si kvůli své únavě líní a neschopní?

Zadejte e-mail a stáhněte si e-book zdarma:

Komentáře