5 jednoduchých ranních rituálů pro dokonalý start dne

Jak vypadá vaše obvyklé ráno? Vstanete na poslední chvíli, ve spěchu se oblečete, možná ani nestihnete snídani a už pádíte do práce? A pak se divíte, že se cítíte bez energie a nadšení. Co kdyby existoval způsob, jak nastartovat den pozitivně a produktivně, aniž byste museli vstávat o hodinu dříve? Mám pro vás skvělou zprávu – stačí pět minut a pár jednoduchých rituálů.

Odhalím vám 5 drobných zázraků, které obrátí vaše rána naruby. Jsou tak snadné, že je zvládne opravdu každý. A věřte mi, jakmile je vyzkoušíte, nebudete chtít začít den jinak. Tak jdeme na to.

ranní rituály

Rituál 1: Hydratace

Hned po probuzení vypijte sklenici vlažné vody s citronem. Ano, je to tak jednoduché. Tento zvyk nastartuje váš metabolismus, podpoří trávení a dodá tělu tolik potřebnou hydrataci po celé noci. Citron navíc pomůže pročistit organismus a dodat mu vitamín C.

Rituál 2: Krátká meditace

Další rituál zabere pouhých 5 minut, ale jeho účinky vás ohromí. Posaďte se do pohodlného sedu, zavřete oči a jen se soustřeďte na svůj dech. Nechte myšlenky volně plynout a nevěnujte jim pozornost. Stačí 5 minut vědomého dýchání a vaše mysl bude jako vymetená. Budete se cítit více soustředění, klidní a připravení čelit i náročným úkolům.

Rituál 3: Lehký strečink

Rozhýbejte ztuhlé tělo po probuzení pár jednoduchými cviky. Protáhněte se jako kočka, udělejte pár krouživých pohybů hlavou, rameny, lokty. Předkloňte se a zkuste se dotknout špiček, pak se pomalu narovnejte. Pár hlubokých předklonů probudí vaše svaly a zlepší krevní oběh. Nemusíte být žádní jogíni, stačí opravdu základní cviky.

Rituál 4: Pozitivní afirmace

Klíčem k dobrému dni je dobré naladění mysli. Zkuste si každé ráno říct pár motivačních vět. Může to znít třeba: „Dnešek bude skvělý den plný příležitostí“ nebo „Jsem vděčná za všechno, co mám“. Pozitivní afirmace vás naladí na tu správnou notu a připomenou vám, co je v životě opravdu důležité. Uvidíte, že s úsměvem jde všechno líp.

Rituál 5: Výživná snídaně

Dopřejte si každé ráno vydatnou snídani, která vás zasytí a dodá potřebnou energii. Nemusí to být nic složitého. Teplá ovesná kaše s ovocem, vajíčka se zeleninou nebo smoothie z vašeho oblíbeného ovoce. Hlavní je nevynechat toto důležité jídlo dne. Váš mozek i tělo vám poděkují.

Závěrem

Těchto 5 jednoduchých rituálů vám nezabere více než 15 minut denně. Přesto mají obrovskou sílu – nastartují váš den tím správným směrem. Praxí se stanou automatickou součástí rána a vy se budete divit, jak jste bez nich mohli fungovat.

Pokud vás mé tipy zaujaly a chcete se dozvědět více, mám pro vás skvělý tip. Stáhněte si e-book Pětiminutové zázraky, který je plný dalších nápadů a inspirace pro váš produktivní den.

Najdete ho na tady >>. Udělejte pro sebe tu nejlepší ranní rutinu a vykročte do nového dne s radostí a lehkostí.

Vyměňte každodenní chaos na klid a produktivitu i když máte málo času

Co díky e-booku získáte?

 • Rychlé meditační techniky, které okamžitě zbaví vaši mysl stresu
 • Objevíte, jak proměnit prvních pět minut po probuzení v zdroj obnovené energie pro celý den.
 • Zvýšení produktivity bez únavy
 • Klidné večery plné pohody:
 • Kvalitní spánek každou noc
 • Celkové zlepšení zdraví
 • Nalezení radosti v každodennosti
Více informací o e-booku

Jak jste spokojeni se svým životem?

Pořád to není ono a vy nevíte proč?

Chcete vědět, kde a jak máte začít se změnou?

 • Udělejte si jednoduchý a rychlý test
 • Výsledky ihned na váš mail a zdarma
 • Zadejte e-mail a udělejte si zdarma test:
vzlétnout k oblakům

Chcete konečně změnit svůj život podle vašich představ?

Znáte také ten pocit nespokojenosti? Kdy chcete něco změnit, nebo ještě lépe všechno?

 • Chcete vydělávat více peněz, mít více času pro sebe a svou rodinu.
 • Chcete jíst zdravěji, zhubnout a cvičit.
 • Chcete mít úžasný vztah se svým partnerem.
 • Chcete si splnit své sny.
Přečtěte si e-bok Vzlétnout k oblakům

Sledujte další tipy na Facebooku >>

Komentáře