Přírodní doplňky stravy Calivita

V minulém článku jsem psala o tom, proč máme málo vitamínů a minerálů, i když jíme zdravě a proč je v dnešní době nezbytné chybějící minerály a vitamíny doplňovat přírodními doplňky stravy. O tom, jak poznáte kvalitní přírodní doplněk stravy si můžete přečíst v článku Doplňky stravy – jak poznat ty kvalitní.

Dnes bych Vám ráda představila mého favorita mezi výrobci přírodních doplňků stravy – firmu CaliVita, která momentálně nabízí nejkvalitnější produkty s nejlepším poměrem cena/účinné látky.

Důvody, proč si vybrat přírodní doplňky stravy CaliVita:

  • Jsou vyrobeny na základě nejnovějších objevů vědy o výživě, současně při tom využívá tradic lidového léčitelství i tradic stoletých i tisíciletých civilizací.
  • Produkty se vyrábějí v USA výlučně ze 100% čistých přírodních surovin, které jsou kontrolovány americkým úřadem pro kontrolu léčiv a potravin (FDA, suroviny mají farmaceutickou kvalitu, neobsahují cukr, sůl a umělá barviva. Další kontrolu vstupních surovin provádí americký úřad pro zemědělství.
  • Produkty CaliVita mají v ČR samozřejmě schválení hlavním hygienikem ČR a ministerstvem zdravotnictví (HEM). Nově zaváděné výrobky nechává firma navíc schvalovat Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL).
  • CaliVita je jediná firma na českém trhu, která může na základě výše uvedených certifikátů poskytovat stoprocentní záruku na kvalitu svých výrobků.

V čem jsou produkty CaliVita jedinečné?

Vitamín C

Je výhradně z přírodních zdrojů (šípek, rybíz, paprika)
1000 mg v jedné tabletě – tato dávka denně je bezpečná a prospěšná
Má prodloužené vstřebávání – účinná látka je obsažena v těle až 20 hodin, tělo ji vstřebává podle toho, jaká je jeho momentální potřeba. Pozor! Na našem trhu jsou vitamíny C s prodlouženým uvolňováním – to je úplně něco jiného. Účinná látka se v těle postupně uvolňuje, jak jí bylo ve výrobě zadáno, bez ohledu na to, jestli tělo momentálně tento vitamín potřebuje. Když se uvolněný vitamín nespotřebuje ihned, odchází do moči a ven z těla.

Skupina vitamínů B (Stres Management B komplex)

Mají rovněž prodloužené vstřebávání, kromě toho jsou vitamíny skupiny B obsaženy v takovém množství, že mají sinergický účinek (podporují se).
Mezi lidmi, hlavně ženami, je rozšířen názor, že po vitamínu B se tloustne. Není to tak, pouze vitamín B12 podporuje chuť k jídlu. Kromě toho obsahuje Stres B komplex firmy CV skupinu tzv. lipotropních látek (tuky spalující látky – cholin a inozitol).
Pro dokonalé vstřebání vitamínu B a pro účinnější využití obsahují tablety B komplexu firmy CV také hořčík.


Beta Carotene

Vyrobený z mrkve, neobsahuje přidaná chemická barviva jako jiné na našem trhu. Ani nemusí, obsahuje totiž dostatečné množství účinné látky, tedy je dost červený sám. Běžně se u nás prodává 6 mg Beta Carotenu v 1 tbl., která stojí průměrně 2,-Kč. (To nemluvím o tom, že přidané chemické barvivo ještě účinek sníží.) CaliVita nabízí Beta Caroten – 18 mg v 1 tbl. (stojí asi 2,50 Kč).

Vitamín E

Je vyroben z pšeničných klíčků.

Multivitamíny podle krevních skupin

Firma Calivita International v r.1998 jako první na našem trhu vydala knihu amerického lékaře Dr.Petera D´Adama Výživa a krevní skupiny a podle tohoto přístupu dodává i potravní doplňky – multivitamíny podle krevních skupin (Vitaly).

Jsou to stále na našem trhu jediné doplňky, které respektují rozdílnost ve stravování lidí dle krevní skupiny. Také obsah účinných látek je jedinečný – v 1 tabletě je obsaženo 38 – 42 účinných látek, vhodných právě pro tu kterou krevní skupinu. Tvoří komplex vitamínů, minerálů a výtažků z různých rostlin podle potřeby krevní skupiny.

Vitamíny pro krevní skupinu 0 – Vital 0, pro krevní skupinu A – Vital A, krevní skupinu B – Vital B, krevní skupinu AB – Vital AB


Ginkgo Biloba

V potravním doplňku Ginkgo XC je jeho množství opět bezkonkurenční – celých 50 mg, jeho účinek je ještě posílen Beta Carotenem, vitaminem C, vitaminem E a Selenem.

Minerální látky

Vědecky je dokázáno, že tělo vstřebává a využije pouze minerální látky tzv. tělu vlastní, t.j. v organické podobě. Tuto formu má chelátová vazba. Firma CaliVita nabízí jak samostatné minerální látky a stopové prvky, tak v komplexu multivitaminu pouze v chelátových vazbách (Chela – z řeckého slova klepeto. Minerály jsou sevřeny v aminokyselinách a tělo je při metabolismu vstřebá průměrně z 80%.).

Anorganické minerály způsobí vápenité usazeniny

Na našem trhu můžete koupit většinou pouze anorganické minerální látky a stopové prvky – jejich využitelnost je 8 – 20%. Navíc k odbourání nevstřebaných zbytků tělo musí ve větší míře využít svých dobrých zásob.
Např. K odbourání chemického vápníku a navíc šumivého tělo potřebuje svůj vápník, který si vytáhne z kostí. Takže výsledek je jasný. Takový vápník nás spíše odvápní než zavápní. Při dlouhodobém používání šumivého nebo jiného anorganického vápníku hrozí ledvinové kameny a zavápněné cévy v ramenních kloubech i jinde.
Př. Železo ve formě Feronatu ap. se vstřebá jen z 8 – 12%. Ale způsobuje žaludeční potíže a zácpu s tmavou stolicí. Je to nejvíce patrné u tzv. anemických miminek. Po využívání Feronatu zůstává krevní obraz nezměněn, tedy špatný, protože na tvorbu červených krvinek nemá vliv jen železo, je třeba komplexnější přístup.


Enzymy

Jsou látky, které jsou hlavními činiteli při trávení potravy, tedy zkvalitňují trávení, urychlují a posilují metabolismus a tím všechny potřebné procesy v těle. Na našem trhu je řada enzymů, z nichž reklama udělala „zázračné přípravky“ na nemoci všeho druhu od kloubních potíží až po rakovinu. Reklama samozřejmě neuvádí pravý účinek enzymů, což je trávení, protože pak by nebyly tak atraktivní, na všechno a tudíž koupěschopné pro všechny.
Firma CaliVita nabízí přírodní enzymy, které mají lepší účinek nejen na trávení, ale i na všechny životní procesy.

Coenzym Q 10

CV nabízí unikátní přípravek  Q 10, na našem trhu jedinečný.
Na našem trhu je mnoho firem, které nabízejí tento výrobek nezbytný pro život všech buněk našeho organismu, ale jen CV NEVYUŽÍVÁ živočišných vnitřností z jatek, především hovězí srdce. CV používá pro výrobu koenzymu surovinu, která se pěstuje v Japonsku a jsou to mladé listy speciálního druhu tabáku. Je tedy rostlinného původu.
Navíc koenzym Q 10 je nestálý k žaludečním šťávám, vstřebává se až ve dvanácterníku. Pokud tedy tabletka přípravku není opatřena speciálním obalem, tedy není ve formě kapsle, znehodnotí se zcela v žaludku působením žaludečních kyselin a využití ve dvanácterníku je mizivé.
Nejúčinnější a 100% využití poskytuje jedinečný a jediný výrobek CoQ10 Lozenges. Vložením a rozpuštěním pod jazykem je zajištěno nejen 100% vstřebání, ale i okamžité a rychlé proniknutí do krve a s ní ke všem orgánovým strukturám jako buněčná energie.
Příliš se neví to, že koenzym Q 10 si náš organismus v játrech vytváří přibližně jen do 30 let. Pak už ho jen spotřebovává. Klesne-li hladina koenzymu Q 10 v těle o 25%, je zdraví člověka vážně ohroženo. Největší spotřebu koenzymu Q10 má srdce, proto je pro tzv. kardiaky nezbytný a nejen pro ně.

Výtažky z bylin

Známé je rčení: „Není bylinka, aby na něco nebyla“. Jde jen o to, správně vybrat. Důležité je zase množství účinných látek. V bylinném čaji je jich nejméně, ale to neznamená, že čaje nebudeme pít. Více účinných látek je v alkoholových tinkturách, protože alkohol dokáže vylouhovat více látek než horká voda. Nejvíce účinných látek je ale v doplňcích, pokud se získají dokonalejšími, ale nechemickými metodami z jednotlivých rostlin nebo skupin rostlin.


Lecithin – výtažek ze sóji

Je snad nejznámější a nejkupovanější doplněk stravy. Víme ale, proč ho užívat? Většina konzumentů ano – pomáhá na klouby, vlasy, nehty, cévy,… atd. Ale většina konzumentů současně neví, že není lecitin jako lecitin. Olej ze sojových bobů automaticky lecitin obsahuje.

Kvalita lecitinu se ale rozlišuje podle množství účinných fosfátových látek: cholinu a inozitolu. To, že je na etiketě uvedeno 1000 nebo 1200 mg lecitinu ještě nic neříká. Zkusme ale na etiketě najít složení – kolik mg cholinu a inozitolu 1 tobolka lecitinu obsahuje. Nebo alespoň kolik mg čistého lecitinu obsahuje sojový olej, jehož je v tobolce třeba 1200 mg. Pokud už vůbec takový údaj najdete – protože mnozí výrobci to prostě neuvádějí, zdá se někdy výhodnější koupit v obchodě 1 litr sojového oleje za 20,-Kč, protože výsledek je skoro stejný.

Nejsilnější a tedy nejúčinnější lecitin, který najdete na našem trhu je lecitin firmy CV – obsahuje až 40% účinných látek. Běžně na trhu dostaneme 8 – 10%, a jak už jsme řekli, některé firmy neuvádějí obsah účinných látek raději vůbec.

Pupalkový olej

Vynikající na kožní problémy, gynekologické potíže i prevence rakoviny prsu.
Jak je to zde s účinnými látkami. Těmi jsou dvě nenasycené mastné kyseliny: cis-linolenová a gama-linolenová. Běžně v prodeji jsou tobolky s obsahem 500 mg pupalkového oleje, ale jenom firma CV má obsah účinných látek více než 80%.

Rozhodnete-li se pro podporu zdraví přírodními potravními doplňky, nekupujte náhodně, na zkoušku, ani podle reklamy. Spolykat 100 ks lecitinu nebo jiné látky nemá smysl, tělo potřebuje určitý čas než doplní hladinu chybějících nutných látek (vycházíme i z informace Světové zdravotnické organizace, která uvedla, že běžný Evropan má denní deficit v příjmu životně důležitých látek 50% ve vitamínech a 60% v minerálech a stopových prvcích !!!) a pak teprve vše začne fungovat, jak má. Chce to čas a systém, aby se finance vydané ať na prevenci či na uzdravení nepromrhaly.

Chcete vědět, jaké vitamíny a minerály vám chybí? Udělejte si test a hned budete vědět:

Chcete vědět, jak dobrou máte imunitu?

imunita
  • Udělejte si jednoduchý a rychlý test
  • Výsledky ihned na váš mail a zdarma

Zadejte e-mail a udělejte si zdarma test:

Zpracovala: Mgr. Miroslava Haršániová

Zdroj: Základy celostního zdraví

Použité zdroje:
Lékařské přednášky
MUDr. V. Jordán: Antioxidanty – zázračné zbraně
RNDr. P. Fořt: Potravní doplňky
Prof. MUDr. Janovec: Braňte své zdraví – jiné nemáte…
Časopisy pro členy spotřebitelské sítě CaliVita – CaliNews

Chcete vědět, jak dobrou máte imunitu?

imunita
  • Udělejte si jednoduchý a rychlý test
  • Výsledky ihned na váš mail a zdarma

Zadejte e-mail a udělejte si zdarma test:

Komentáře