3 hlavní příčiny všech nemocí

Jíte zdravě, máte dostatek spánku i pohybu a logicky očekáváte,  že budete hýřit zdravím. Ale přesto to tak není. Jste unaven/a, máte nezdravou pleť, sem tam nějakou nemoc. Jak je to možné? V tomto článku si řekneme, jaké jsou 3 hlavní příčiny všech nemocí a proč nejsme zdraví, i když se o své zdraví staráme. 

Příčiny nemocí

První příčina – intoxikace – zanesení organismu toxiny

Toxiny na nás v dnešní době útočí ze všech stran. Těžko se jim zcela vyhneme.Naše tělo se nadměrně zanáší toxiny vždy, když

  • nadměrně sportujeme, nebo vůbec,
  • když jíme nezdravě nebo nadmíru,
  • když jsme ve stresu,
  • dýcháme špatný vzduch
  • používáme chemické látky, ať už v kosmetice, v potravě nebo v práci.

Usazovaní toxinů v našem těle je hlavním důvodem vzniku všech nemocí, překyselení organismu, bujení plísní a množení parazitů. Prvním krokem při jakýchkoli zdravotních potížích by proto měla být detoxikace. Jen díky ní často dojde k rychlému zlepšení zdravotního stavu.


Reklama pomáhá financovat provoz tohoto webu.

Jednorázová detoxikace nás ale příliš nevytrhne, přinese jen krátkodobou úlevu. Důležité je detoxikovat průběžně. Jen díky tomu se vyhneme většině nemocí a nemusíme pak zdlouhavě a nákladně řešit následky nemocí. Chcete se dozvědět více o tom, jak každý den detoxikovat své tělo? Přečtěte si tento článek⇒⇒

Druhá příčina – stres

Druhou nejčastější příčinou nemocí, je stres, kterému se dnes málokdo vyhne. Ne vždy můžeme poslechnout své a jít si odpočinout, když jsme unavení. Často tak svůj organismus přečerpáváme a jedeme přes limit. Stres vždy přináší nějakou nemoc, pokud jsme stresu vystaveni dlouhodobě. Také máte při stresu chuť na sladké? Je to běžné, takto se projevuje vyčerpaný organismus, který potřebuje rychlou vzpruhu.

Co nám způsobuje stres

Díky stresu naše tělo spotřebovává ve zvýšené míře důležité živiny – minerály a vitamíny a ty pak v organismu chybí. A na druhou stranu stres způsobuje zvýšené usazování toxinů v těle. Organismus má totiž během stresu sníženou schopnost se s toxiny vypořádat. Pokud se tedy nemůžeme stresu vyhnout, pak je obzvláště důležité detoxikovat a doplňovat vitamíny.


Reklama pomáhá financovat provoz tohoto webu.

Třetí příčina – nedostatek vitamínů a minerálů

Třetí příčinou nemocí je nedostatek vitamínů a minerálů. Málokdo dnes přijme doporučované množství vitamínů a minerálů. Bohužel často není kde je brát, protože v potravinách jich je mnohem méně, než dříve.

Je to jako byste při stavbě domu použili místo malty jen směs vody a písku. Možná by dům chvilku vydržel stát, ale při první nepřízni počasí by nejspíš spadl.

Stejné je to s naším tělem. Vitamíny s minerály jsou jedním ze základních stavebních prvků našeho organismu. Bez nich nemohou vzniknout zdravé buňky. Naopak při dlouhodobém deficitu vitamínů a minerálů začnou vznikat větší či menší zdravotní problémy.

Chcete se obejít bez léků a lékařských zákroků? Dodržujte následující kroky a z velké míry se obojímu vyhnete.

3 kroky pro zdraví

  1. pravidelná a průběžná detoxikace
  2. omezení stresu a jeho vlivu na náš organismus
  3. doplňování vitamínů a minerálů

Přečíst článek detoxikace

Komentáře