O tom, proč je důležitá očista tlustého střeva jsem psala v článku Tlusté střevo ovlivňuje to, jak se cítíte i jak vypadáte. V tomto článku se dozvíte, jak správně očistu tlustého střeva provádět.
Nejúčinnější očista tlustého střeva je od poloviny září do poloviny listopadu. Vhodné je začít úplňkem a vydržet alespoň 3 měsíce. Jak vyčistit tlusté střevo?
Čtěte také: Jak se zbavit závislosti na cukru >>
Pro každou očistu je důležitý pitný režim. Jsme ze 72 % voda. Každá buňka v našem těle potřebuje vodu. Zdravá voda je tedy základním předpokladem celkového zdraví.
Důležité je pít čistou, zdravou, zásaditou, živou vodu – taková voda je báječným antioxidantem. Chcete-li mít kontrolu nad kvalitou vody, kterou pijete, pořiďte si filtr na vodu, který zbaví vodu všech těžkých kovů a jedovatých látek, obohatí o kyslík a upraví na správnou zásaditost vody. Investice do filtru se vám jistě brzy vrátí v lepším zdraví a úspoře za léky a nemocenskou.
Pokud nemáte k dispozici zásaditou vodu, pijte bylinkové čaje, které jsou také zásadité. Dopoledne pijte čaje na podporu trávení (žaludek a střeva) , odpoledne čaje na podporu vylučování a ledvin. Po obědě a před spaním pijte jaterní čaj pro podporu činnosti jater, která jsou přetížena detoxikací.
Na očistu střeva je nejlepší rostlina juka. Působí asi jako jar na nádobí. „Vymydlí“ celý střevní trakt a při dostatečně dlouhém užívání (alespoň 3 měsíce) vyčistí celý organismus. Juka rozpouští důkladně všechny nepřijaté minerály, které se kdekoliv na těle usadily, například v kloubech. Pozor! Juka se nesmí používat, pokud máte umělý kloub nebo jiný kov v těle.
Účinné látky se získávají z kořene a stonku juky. 100 % juky obsahuje přírodní preparát Pure Yucca. Doporučené dávkování pro dospělého je 1 kapsle 3x denně, a vždy je velmi důležité zapít kapsle dostatečným množstvím vody – minimálně čtvrt litru, a za den pak vypít alespoň 3 litry vody. Obecně se doporučuje spotřebovat tolik balení, kolik vám je desetiletí.
S jukou je důležité přijímat dostatečné množství vlákniny ze stravy – ovoce, zeleninu, obiloviny, ale i psylium (koupíte v lékárnách).
Pokud máte potíže s dýcháním a zahleněním, přidejte k očistným procedurám lněné semínko. Lněné semínko, na rozdíl od klystýru, vyčistí celé střevo, odstraní hlen, usazeniny i parazity a přitom nenaruší střevní mikroflóru.
týden: 3 lžíce lněného semínka + 3 lžíce lněného oleje + 150 ml kefíruVyzkoušet můžete také křemelinu, které jsem věnovala celý článek. Očista střev bude díky ní důkladnější a také pravidelnější.
Zároveň s jukou je třeba přijímat i antioxidanty. A to proto, že usazené škodliviny se po rozpuštění v těle znovu aktivují a mohly by způsobit nějaký problém. Antioxidanty tyto škodliviny vychytají. Protože těch škodlivin máme ve střevech hodně, je zapotřebí hodně antioxidantů.
Pokud ve vaší stravě není dostatek antioxidantů anebo si chcete být jisti, že budou polapeny všechny uvolněné škodliviny, užívejte koncentrované přírodní antioxidanty. Skvělý a silný je přírodní antioxidant Mega qProtect
Aby tlusté střevo správně fungovalo, musí mít kvalitní střevní mikroflóru v dostatečném množství (mělo by jí být až 2 kg). Proto je důležité střevu dodat příznivou střevní bakterii Acidophilus. Tu střevu dodáte kysanými mléčnými výrobky s bifidokulturou, kysaným zelím nebo koncentrovanými doplňky stravy – AC Zymes, Každé ráno spolkněte nalačno 1-2 kapsle. Stačí vybrat jedno balení na podzim, nebo po užívání antibiotik.
Zadejte e-mail a udělejte si zdarma test:
Pro zdravá střeva je důležitý také pohyb. Stačí rychlá chůze, procházky, protahovací a dýchací cvičení nebo cviky na břicho. Nebo vyzkoušejte tip z článku Jak začít cvičit.
Po očistě střev se snažte udržet zdravý jídelníček, vyhněte se výrobkům z bílé mouky, cukru, uzeninám, mléčným výrobkům a omezte spotřebu masa.
Zadejte e-mail a stáhněte si e-book zdarma: