Jak trénovat paměť

Včera jsem dostala krásný e-mail o tom, jak trénovat paměť, který s dovolením autorky, paní Radky, musím sdílet.

Jak trénovat paměť

Dobrý den paní Marie.

Vaše webové stránky a váš blog s užitečnými informacemi sleduji již několik let. Děláte úžasné věci a nádherně pomáháte lidem. Jste prostě skvělá! Jen a jen díky vám jsem objevila spoustu zajímavých kurzů, kde nacházím nevyčerpávající informace a on-line kurzy na všechna možná témata, která člověka napadnou. A o jednom takovém nádherném on-line kurzu se s vámi musím podělit.

Postupná ztráta paměti

Když se u mojí maminky začala výrazně zhoršovat paměť, brala jsem to jako úděl stáří. Mamince přece jenom bylo již přes osmdesát. Jenže pak jsem zjistila, že na tom začínám být podobně jako maminka. „A dost!“ zařvala jsem při hledání zubní pasty na sebe do zrcadla, kterou jsem nechala v kuchyni, když jsem si v koupelně nemohla vzpomenout, jestli jsem vypnula sporák a šla ho zkontrolovat.

Nejsem zrovna člověk, jenž by rád užíval jakékoli prášky. Chemie mě nikdy moc nebavila. Našla jsem na internetu různou řadu přírodních doplňků stravy. No, ale který doplněk si vybrat? Teď babo raď. Poradila jsem si. Googlila jsem dál.

Kurzy pro radost

Informací bylo tolik, že jsem to po dvou hodinách s bolestí hlavy vzdala. A jak je mé maličkosti vlastní, už jsem si nedokázala vzpomenout, jestli jsem vlastně našla něco užitečného.

„Musím se odreagovat.“ řekla jsem si a pustila jsem si zakoupený on-line kurz „Velký kurz hubnutí – o cestě k malému břichu!“, dělající mi velikou radost z mé skoro nové postavy a skoro plochého bříška. Ale o tom jsem psát nechtěla. Tak někdy příště.

jak zhubnout břicho

V půlce lekce „Jak zhubnout břicho“ mi to secvaklo. Není třeba i nějaký kurz na paměť? O tom, jak paměť trénovat a cvičit? A objevila jsem.

Jak trénovat paměť – naučte se zapamatovat si cokoli

Tak se jmenuje on-line kurz, který jsem našla. Po zhlédnutí úvodního videa a několika lekcí zdarma, jsem zjistila, že je to přesně to pravé, co hledám. A protože ve dvou se to lépe táhne, tak jsem do toho zatáhla i moji maminku. Tedy, musím přiznat, byl to strašný boj, než maminka svolila a šla do toho se mnou. Jak trénovat paměť je však snadné a zcela pro každého.

Úspěchy s pamatováním se začaly dostavovat v brzké době. Trénovaly jsme pravidelně. Maminka se do toho zakousla a začala mít dokonce lepší výsledky s pamětí než já. Při tom je o třicet let starší.

Jak trénovat paměť

V kurzu jsem se naučila, jak zlepším svoje soustředění, jak zlepšit své kognitivní funkce, jak si zapamatuji kalendář na celý rok, jak svojí paměť vylepším a využiji na maximum a jak snadno uložím informace do dlouhodobé paměti a pamatovat si je natrvalo. Nebudu vypisovat dále, co všechno jsem se ještě naučila, jelikož kurz o trénování paměti je neskutečně nabitý užitečnými informacemi.

A za mě? Palec nahoru a doporučení všem, kteří bojují s pamětí, avšak nejen těm, ale i všem, kteří si svou paměť chtějí zdokonalit. Ať jste staří či mladí, neváhejte a běžte do toho! A závěrem to nejlepší. Mamince se zlepšila paměť natolik, že své stejně staré přítelkyně sama s pamětí trénuje.

S pozdravem a přáním krásných dnů, Radka.

Tolik od paní Radky a co vy? Jak jste na tom s pamětí? Shlédnout video a vyzkoušet lekce zdarma můžete zde>>

Tagy:
Komentáře