Tento článek mě napadl při procházce se psem směrem k volební místnosti druhého kola prezidentských voleb. Bylo nádherně, svítilo sluníčko, mráz štípal do tváří a já si říkala, proč se tolik stresujeme a hádáme na sociálních sítích. Ráno jsem totiž strávila nějakou dobu na Facebooku a i dnes na mne vyskočilo několik politických příspěvků. Vypadá to, že se hospodské hádky o politice přesunuly na sociální sítě. Ale tady si na rozdíl od hospody nevybíráme, s kým budeme sedět u stolu a koho názory si poslechneme, často nám svoje názory vnucují úplně cizí lidi. Jak to tedy udělat, abychom si sociální sítě užívali bez stresu a měli na nich jen to, co opravdu chceme?
Na Facebook si chodím pro inspiraci, pobavení. Rozhodně ne hádat se, číst o politice a poslouchat méně či více nenávistné názory lidí, které často ani neznám.
Proto si pečlivě vybírám, co se mi bude zobrazovat a koho přijmu mezi přátele. Než přijmu přátelství někoho neznámého, podívám se, co sdílí na své zdi. Bude mi příjemné číst to, co píše a sdílí? Bude mne to inspirovat, bavit přinášet mi to nějakou hodnotu a pozitivní energii? Pokud ano, jsem ráda, za nového virtuálního přítele. Jestli tam člověk žádnou historii nemá, pak také nepřijímám, takto často vypadají falešné profily.
Když vidím, že si tento člověk neustále na něco stěžuje, vnucuje druhým své názory, pořád někoho kritizuje, řeší v každém příspěvku politiku, válku, tak přátelství nepřijmu. Nechci na sebe nechat působit jeho negativní energii. Takto můžete už od začátku částečně ovlivnit, co na své zdi uvidíte.
Možná si říkáte, proč přijímat mezi virtuální přátele lidi, které neznám? Spousta lidí, stejně jako já, používá dnes Facebook a jiné sítě spíše pracovně a mezi přáteli a sledujícími má mnoho svých fanoušků.
Reklama pomáhá financovat provoz tohoto webu.
Ale co s tím, když přijde nějaká situace, třeba zrovna období voleb, ve které i běžně pozitivní člověk, začne sdílet jeden nenávistný příspěvek za druhým nebo neustále vnucuje všem svůj, jedině správný, názor a vám to vadí?
Máte dvě možnosti. Pokud vám na tom člověku nezáleží a vlastně nevíte, proč ho máte mezi přáteli, bez jakýchkoli výčitek ho můžete z přátelství odstranit. Většinou to ani nezjistí a i kdyby, nemusí vás to nijak trápit. Stačí kliknout na jméno člověka, zobrazit si jeho osobní profil a tam vedle jména napravo kliknout na tlačítko „přátelé“ a „odebrat z přátel“
Další možností je, že přestanete sledovat daného člověka nebo stránku. To můžete udělat také v profilu, anebo rovnou i u příspěvku, který se vám zobrazí na zdi. U příspěvku, vedle jména autora příspěvku na pravé straně jsou tři tečky, když na ně kliknete, zobrazí se vám možnosti
Pokud vypnete jen sledování, daný člověk to nezjistí a vaše dobré vztahy mohou být zachovány :-).
Reklama pomáhá financovat provoz tohoto webu.
Nastavení nesledování u příspěvku
Opětovné zahájení sledování na osobním profilu přítele
Obrácenou cestou, jak ovlivníte obsah na vaší zdi je sledování toho, co vás zajímá. Kdykoli narazíte na zajímavého autora, nastavte si u něj sledování, aby se vám zobrazovaly jeho příspěvky. Příspěvkům, které se vám líbí, dejte like, můžete je sdílet nebo komentovat. Díky tomu Facebook zjistí, co vás zajímá a bude vám podobné příspěvky více nabízet.
Jak na vás působí sociální sítě? Máte je jako zdroj inspirace, zábavy, nebo vás spíš štvou? Napište mi do komentáře :-).
Další tipy, jak zlepšit svůj život krok za krokem najdete tady >>