Proč je tak těžké se zbavit závislosti na cukru

Jak se zbavit závislosti na cukru

O tom, jak jsem se zbavila závislosti na čokoládě, jsem psala v minulém článku. Tento článek chci věnovat tomu, proč vlastně klasickou čokoládu a celkově sladkosti omezit a jak se zbavit závislosti na cukru. Ano, víte, že sladkosti nejsou zdravé. Ale víte i to, co vše ve vašem těle kromě tloustnutí způsobují?

 

O cukru už toho bylo ledacos napsáno, málokdo asi neví, že rafinovaný, klasický bílý cukr je pro naše tělo jed. Nejenže konzumací cukru nezískáte žádné živiny, ale naopak na jeho zpracování spotřebujete důležité minerály, které již v sobě máte. Pokud byste jedli jen cukr, dříve nebo později zemřete na podvýživu z nedostatku životně důležitých látek.

Nadměrná spotřeba cukru kromě jiného snižuje imunitu, způsobuje rozvoj cukrovky a srdečních chorob.


Reklama pomáhá financovat provoz tohoto webu.

Proč je ale tak těžké se této závislosti zbavit?

Nadměrnou konzumací cukru si živíte v těle parazity a plísně. Díky nezdravému způsobu života dochází k přemnožení plísní a parazitů, kteří způsobují ve vašem těle neplechu.  Jste unavení, podráždění, nejste schopni jasného myšlení. Za spoustu zdravotních problémů mohou tito červíci a toxický odpad z nich.

Zbavit se parazitů a plísní, nebo snížit jejich množství můžete úpravou stravy a snížením kyselého prostředí v těle. To znamená výrazně omezit příjem cukrů, škrobů, ale také živočišné produkty, vařenou stravu a co nejvíce konzumovat čerstvé stravy.

Ale je velmi těžké omezit příjem cukrů a škrobů, pokud máme v těle přemnožené parazity a plísně, protože cukry jsou je jejich potrava a oni si ji žádají.

Určitě jste také nervózní, když si nedáte svou dávku oblíbené sladkosti nebo bílého pečiva. Naopak potřebujete jíst větší a větší dávky sladkostí. Už nestačí jedna kobliha k snídani nebo řádek čokolády, potřebujeme čím dál víc.

Jak se zbavit závislosti na cukru

Zbavit se závislosti na cukru mi pomohla až křemelina. Je to málo známý a poměrně levný, ale hlavně přírodní prostředek proti parazitům. Už po měsíci užívání jsem byla mnohem méně unavená, potřebovala jsem méně spánku a zbavila jsem se závislosti na čokoládě a sladkostech.

Křemelina účinně zabíjí střevní parazity. Stačí jedna polévková lžíce denně rozmíchat do libovolného nápoje. Ostré hrany křemeliny naruší trávicí soustavu červů a jejich ústní otvory, což je zabije. Stejně to funguje i u zvířat, křemelina se často používá proti parazitům u domácích zvířat. Křemelina má ale mnohem více příznivých účinků na organismus, více o tom se dozvíte v článku o křemelině.

Chcete mít víc energie?

  • Nemůžete přežít den bez kávy?
  • Padáte každý večer únavou?
  • Připadáte si kvůli své únavě líní a neschopní?

Zadejte e-mail a stáhněte si e-book zdarma:

Komentáře