Jak se zbavit závislosti na cukru

O tom, jak jsem se zbavila závislosti na čokoládě, jsem psala v minulém článku. Tento článek chci věnovat tomu, proč vlastně klasickou čokoládu a celkově sladkosti omezit a jak se zbavit závislosti na cukru. Ano, víte, že sladkosti nejsou zdravé. Ale víte i to, co vše ve vašem těle kromě tloustnutí způsobují?

O cukru už toho bylo ledacos napsáno, málokdo asi neví, že rafinovaný, klasický bílý cukr je pro naše tělo jed. Nejenže konzumací cukru nezískáte žádné živiny, ale naopak na jeho zpracování spotřebujete důležité minerály, které již v sobě máte. Pokud byste jedli jen cukr, dříve nebo později zemřete na podvýživu z nedostatku životně důležitých látek.

Nadměrná spotřeba cukru kromě jiného snižuje imunitu, způsobuje rozvoj cukrovky a srdečních chorob.

Udělejte si test, jak jste na tom s imunitou >>

Proč je tak těžké se zbavit závislosti na sladkém?

Nadměrnou konzumací cukru si živíte v těle parazity a plísně. Díky nezdravému způsobu života dochází k přemnožení plísní a parazitů, kteří způsobují ve vašem těle neplechu.  Jste unavení, podráždění, nejste schopni jasného myšlení. Za spoustu zdravotních problémů mohou tito červíci a toxický odpad z nich.

Zbavit se parazitů a plísní, nebo snížit jejich množství můžete úpravou stravy a snížením kyselého prostředí v těle. To znamená výrazně omezit příjem cukrů, škrobů, ale také živočišné produkty, vařenou stravu a co nejvíce konzumovat čerstvé stravy.

Je velmi těžké omezit příjem cukrů a škrobů, pokud máme v těle přemnožené parazity a plísně, protože cukry jsou je jejich potrava a oni si ji žádají.

Určitě jste také nervózní, když si nedáte svou dávku oblíbené sladkosti nebo bílého pečiva. Naopak potřebujete jíst větší a větší dávky sladkostí. Už nestačí jedna kobliha k snídani nebo řádek čokolády, potřebujeme čím dál víc.

Jak jste spokojeni se svým životem?

Pořád to není ono a vy nevíte proč?

Chcete vědět, kde a jak máte začít se změnou?

 • Udělejte si jednoduchý a rychlý test
 • Výsledky ihned na váš mail a zdarma
 • Zadejte e-mail a udělejte si zdarma test:

Jak se zbavit závislosti na cukru

Zbavit se závislosti na cukru mi pomohla až křemelina. Je to málo známý a poměrně levný, ale hlavně přírodní prostředek proti parazitům. Už po měsíci užívání jsem byla mnohem méně unavená, potřebovala jsem méně spánku a zbavila jsem se závislosti na čokoládě a sladkostech.

Křemelina účinně zabíjí střevní parazity. Stačí jedna polévková lžíce denně rozmíchat do libovolného nápoje. Ostré hrany křemeliny naruší trávicí soustavu červů a jejich ústní otvory, což je zabije. Stejně to funguje i u zvířat, křemelina se často používá proti parazitům u domácích zvířat. Křemelina má ale mnohem více příznivých účinků na organismus, více o tom se dozvíte v článku o křemelině.

Další tipy, jak se zbavit závislosti na cukru:

 1. Vyvážená strava: Začněte jíst vyváženější stravu s důrazem na celozrnné produkty, zeleninu, ovoce a kvalitní bílkoviny. Důležitá je hlavně snídaně. Když si dáte sladkou nezdravou snídani, je větší pravděpodobnost dalších chutí na sladké. Zdravější stravou pomůžete stabilizovat hladinu cukru v krvi a snížit chutě na sladké.
 2. Nahraďte cukr zdravějšími alternativami: Používejte přírodní sladidla jako med, agávový sirup, nebo stévii, která nemá negativní dopad na hladinu cukru v krvi. Toto je vhodné zejména po přechodnou dobu, postupně se můžete chutí na sladké zbavit úplně a náhražky už potřebovat nebudete. Prostě vám to přestane chutnat.
 3. Zvyšte příjem vlákniny: Vláknina pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi a zároveň vás udrží déle syté, čímž snížíte potřebu mlsat.
 4. Dbejte na Hydrataci: Někdy může být chuť na sladké zaměňována za dehydrataci. Pijte dostatek vody po celý den.
 5. Zkuste bylinné doplňky: Existují bylinné doplňky a čaje, které mohou pomoci snížit chuť na sladké.

Řadu přírodních doplňků, které mohou pomoci omezit chuť na sladké a podpořit váš cíl zbavit se závislosti na cukru najdete tady >>

Tyto produkty jsou založeny na bylinných extraktech a přírodních složkách, které podporují zdravý metabolismus a pomáhají udržet zdravou hladinu cukru v krvi.

Závěr

Překonání závislosti na cukru vyžaduje čas a trpělivost, ale s pravými nástroji a podporou je to dosažitelný cíl. Zapojením zdravých stravovacích návyků, bylinných doplňků a pozitivní změny životního stylu můžete účinně bojovat proti závislosti na sladkém a přivést své tělo zpět do stavu zdravé rovnováhy.

Proč nás ovládají chutě

Odhalte tajemství nezdravých chutí, které nás ovládají a získejte akční plán, jak své chutě ovládnout

 • nastartujete cestu k lepšímu zdraví bez pocitu obětování.

 • dnes e-book získáte zcela ZDARMA.

 • Stačí vyplnit následující formulář a napsat email, kam máme poslat odkaz na knihu.

Více informací o e-booku

Získejte kontrolu nad svými chutěmi a leností jednou provždy

Odhalte tajemství, jak překonat emocionální jedení a nechuť k pohybu - bez obětování. S e-bookem získáte

 • Zbavení se emočního jedení
 • Návody na rychlá a zdravá jídla
 • Zdravý život bez obětování:
 • Dlouhodobou motivaci
 • Energii, která nevyprchá
Více informací o e-booku

Sledujte nás také na Facebooku >>

Chcete mít víc energie?

 • Nemůžete přežít den bez kávy?
 • Padáte každý večer únavou?
 • Připadáte si kvůli své únavě líní a neschopní?

Zadejte e-mail a stáhněte si e-book zdarma:

Komentáře