100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život

Se začátkem roku si spousta z nás dává předsevzetí, tenhle rok prožít jinak, lépe. Možná nevíte, kde začít, nebo se vám to prostě pořád nedaří.

Nedávno se mi dostala do ruky hodně zajímavá knížka Dušana Kadlece – 100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život. Každý ze 100 způsobů je napsán zábavně, výstižně, ale stručně, bez dlouhého okecávání.

V jedné knížce, tak získáte spoustu vtipných tipů k zamyšlení, jak zlepšit svůj život po všech stránkách – vztahy, peníze,  zdraví, osobní rozvoj. Autor si rozhodně nebere servítky a často rýpne přesně tam, kde to zafunguje a donutí k zamyšlení.

Možná vám právě tahle knížka pomůže ujasnit si, co všechno chcete změnit a pomůže vám s tím začít. Tady je malá ukázka:


Ukázka z kapitoly Konzumace odpadu:

Staneš se tím, co jíš, to už jsme si řekli. Pokud chceš být tedy zdravý a fit, tvé jídlo musí těmito přívlastky konzumovat také. U jídla ještě dokážu pochopit, že někdo občas uklouzne a zamlsá si navzdory tomu, že to jídlo našemu zdraví zrovna dvakrát neprospěje.

Co však pochopit nedokážu, je, pokud si někdo ničí zdraví dobrovolně. Pokud do sebe dává jedy, otravy a škodliviny, které našemu zdraví nejenže neprospívají, ale devastují ho. Toto jde všem těm, kteří holdují alkoholu, cigaretám či drogám nebo se dopují léky jako závodní klisny.

I když se skutečně snažím, nejde mi to do hlavy. Vždyť si to rozeberme.


Reklama pomáhá financovat provoz tohoto webu.

Cigarety

Cigarety ti nepřináší absolutně žádný užitek. Právě naopak, jsou hnusné, smrdí ti z nich z úst, smrdí z nich věci, žloutnou z nich zuby, a co ještě tak stojí za zmínku, je asi to, že jsou příčinou mnoha agresivních, invazivních a likvidačních nemocí, takže by sis to měl možná dvakrát rozmyslet, než si znovu zapálíš.

A řeči o tom, že cigarety zklidňují si strč za klobouk, protože to ony jsou tou hlavní příčinou, proč vlastně nervózní jsi. Tělo je závislé a žádá si svou dávku a jediný způsob, jak ho na moment umlčet, je dopřát mu jeho rozmar.

A kouření stejně tak není frajerské, jak se mohou někteří lidé stále mylně domnívat. Je akorát tak odpudivé, hloupé a značí, že si sám sebe nevážíš. A nejlepší na tom je, že s výdobytky dnešní technologie, jako je například biorezonance, která má skvělé výsledky, není přestat kouřit zas až tak nezvládnutelný úkol. Kdo skutečně chce, ten najde způsob a zabojuje a nebude o tom dokola každému jen vykládat.


Reklama pomáhá financovat provoz tohoto webu.

Alkohol

Alkohol, to je podobná záležitost. I když se může jedno studené pivo či sklenka vínka zdát jako dobrý nápad, pokud ti tito kamarádi vyplňují až příliš velkou část tvého volného času, je dost možné, že máš problém, a ani si to neuvědomuješ. Lidé jím totiž často řeší své potíže a uchylují se k němu v těžkých časech.

Ale uvědom si, že alkohol je droga. Buduje závislost. Ničí životy. A nikdy, ani jednou jedinkrát, nepomohl nikomu vyřešit problémy. Způsobil jich akorát tak ještě více.

Léky

…. A jako poslední zmíním ještě i léky. Mnozí nemají totiž ani ponětí, jakou neplechu dokáží léky s naším zdravím napáchat. Byly přece stvořeny k tomu, aby nám pomáhaly, ne? Tak proč by nám měly škodit?

Nuže, pokud do sebe házíš prášky proti bolesti jako vitaminy, prospívat ti to určitě nebude. Přece jen jsou to chemikálie. Nepřírodní látky z laboratoře Látky, s nimiž si ještě tělo v malém množství hravě poradí, ale v množství větším jsou nepředstavitelnou zátěží pro organismus, který je dlouhodobě nemůže zvládat.


Reklama pomáhá financovat provoz tohoto webu.

Přestaň tedy vše řešit těmi prášky. Přestaň je jíst, jako by to byly bonbóny. Pokud ti lékař nařídí cvičit, cvič, neber prášky na bolest. Pokud ti nařídí upravit si životosprávu, uprav ji, neřeš to léky. Ty akorát tak odsunou, případně ještě zhorší to, co je nevyhnutelné.

Pokud máš skutečně vážné problémy, na které léky potřebuješ, prosím. Ale pokud můžeš své potíte řešit jinak, asi nevím, nad čím ještě přemýšlíš.

Je tedy nejvyšší čas, aby sis svého zdraví začal trošku vážit. Drží tě přece na živu, nevím, jestli si to uvědomuješ.


Zaujala vás ukázka z knížky 100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život? Přečtěte si dalších 99 kapitol, určitě tam najdete to, co zrovna vy potřebujete vyřešit, i když si to možná ještě neuvědomujete.

Knížku si můžete koupit třeba tady>>

Komentáře